پوشاک مناسب فصل پاییز و زمستان

پوشاک مناسب فصل پاییز و زمستان

پاییز و زمستان اگر چه دارای زیباییهای خاص و موهبت های طبیعی هستند اما همواره سختی هایی نیز به همراه دارند: بارش برف و باران ، سرما و یخبندان ، وزش بادهای فصلی ، شیوع بیماری های فصلی و... برای آمادگی در برابر آب و هوای متغیر و مقابله با بیماری ها استفاده از پوشاک مناسب فصل باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟
ابتدا باید دانست که پوشاک مناسب هر فصل مستقیما با دو ویژگی ، یعنی نوع و جنس رابطه مستقیم دارد. در اینجا منظور از نوع،انواع پوشاک است که متناسب با وضعیت آب و هوایی از آنها استفاده می شود و جنس نیز نشان دهنده مواد به کار رفته در آنهاست.


در پاییز و زمستان نوع و جنس پوشاکها متفاوت و متنوع هستند.در پاییز از لباسهای نازک تر و سبک تر و کم حجم تر نسبت به زمستان استفاده می شود. به علاوه ، این لباس ها این خاصیت را دارند که در برابر باد و باران و دمای متغیر پاییزی مقاوم هستند ، بارانی ها، کاپشن ها و بادگیرهای نازک معروف به شمعی و ژیله، ژاکت و پلوورهای پاییزی از این نوع هستند.همچنین جنس زیر جامه ها ، جوراب ها پیراهن ها ، شال ها و کت و شلوارها دارای همان ویژگی هاست .
 


جنس و بافت این پوشاک ها نیز متفاوت است . این نوع لباس ها بیشتر از پارچه های دارای جنس پلیستر ، اکرولیک نازکو فلانل دوخته شده اند.
اما پوشاک زمستانی ضخیم تر ، پر حجم تر و سنگین تر و نیز متنوع تر و متفاوت تر هستند.

در فصل زمستان علاوه بر کاربرد انواع لباس هایی که نام برده شد(البته با جنس ضخیم تر ) از پالتوها، کاپشن ها، ژاکت ها و پلوورهای ضخیم، کلاه، شال گردن دستکش، کفش مخصوص و... استفاده می شود.جنس این پوشاک ها هم از نووک، پوست اکرولیک فشرده (در پالتوها)، پولیستر، پشم شیشه و چرم(به طور عمده در کاپشن ها و کفش ها) کاموا و تریکو (ساخته شده از پنبه نخی و مواد نفتی که در دوخت انواع پوشاک به کار می رود) و...است.
باید دقت کرد که جنس پشم به تنهایی کاربرد ندارد و حتما باید با مواد نفتی همراه شود.زیرا حساسیت زا و خارش آور است.به سبب همان عوارض ، زیر جامه های کودکان نیز باید از جنس حوله ای باشند نه تریکو.


 

 

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
کانال تلگرام شرکت لورنزو