حجاب با شال و روسری های لورنزو زیباست

حجاب با شال و روسری های لورنزو زیباست

حجاب با شال و روسری های لورنزو زیباست


همان قدر که داشتن حجاب برای زن مسلمان ، امری عادی و جزئی جدایی جدایی ناپذیر زندگی است ، برای زنان غیر مسلمان عجیب به نظر می رسد ولی تاریخ نشان می دهد زنان سراسر جهان با هر دین و آیینی ، عناد جدی برای پوشیدن حجاب ندارند. به فراخور موقعیت حجاب سر کردند و اتفاقا لبخند رضایت بخشی هم روی صورتشان به چشم می خورد. این گزارش نگاهی است به 10 زن از زنانی که حجاب به سر کردند.

1) پنج سال پیش ملکه الیزابت در کناره تعدادی از اعضای خانواده اش سفری به ابوظبی داشت سفری که در آن زمان به نام ((دیدار دو خانواده سلطنتی)) معرفی شد .در این سفر ملکه الیزابت دوم از مسجد شیخ زاهد دیدن کردند و همین بازدید از مکان مقدس مسلمانان باعث شد تا ملکه 80 ساله در ظاهر دیگری دیده شود در این دیدار ملکه کتی بلند پوشیده بود و کلاهی به همان رنگ  به سر داشت روی کلاه هم شال حریری بسته شده بود تا حجاب شخصیت اول انگلستان چیزی کم و کسر نداشته باشد .

 


 
2 )هیلاری کلینتون، همراه جدی باراک اوباما در نخستین سالهای ریاست جمهوریش بود . او بارها به برخی کشورهای اسلامی سفر و با مقامات مسلمان دیدار کرد . در دیدارها او واهمه ای از پوشش حجاب نداشت و اگر اضافه کردن یک شال در پوشش اش به پیشبرد مذاکرات و حصول توافقات کمک می کرد ، دریغ نداشت .

 

3) با زسازی یک خاطره

کیت مدلتون ، دوشس کمبریج، بعد از ازدواج با پرنسس ویلیام سفر مشترکی به مالزی داشتند سفری که در آن خاطره مادر شوهرش را در آن زنده کرد او هنگاه حضور در مسجدی در مالزی شال حریر سفیدی سر کرد تا حضورش با حجاب باشد همان کاری که 20 سال قبل پرنسس دایانا در سفرش انجام داد دوشس کمبریج، همچنین کفش هایشان را در آوردند و با پای برهنه وارد مسجد شدند.


 


4) استایلی به نام روسری

ونسا هوگن ، بازیگر آمریکایی است که در عکسهای زمستانی اش  با شال و روسری دیده شد .روسری بزرگ چهارگوش که به سر کرده است بسیار زیبا و ست شده با لباسش می باشد. به نظر می رسد این بازیگر آمریکایی بیشتر به عنوان تن پوشی زمستانی از روسری استفاده کرده نه پوشش و در واقع بخشی از استایل او محسوب می شود.

 


5) بانی صلح با شال و روسری

سال گذشته میلادی فیلمی عرضه شد که در صحنه هایی از آن نیکل کیدمن را با روسری های چهارگوش نه چندان بزرگ دید او در این فیلم نقش پرنسس موناکورا را بازی می کند که بحران این کشور را با میانجیگری خودش حل می کند و واسطه ی این کشور می شود .


 

6) خاطره ای ماندگار با شال و روسری

پرنسس دایانا روزهایی که هنوز کاخ کمبریج را ترک نکده بود به عنوان یک مقام رسمی انگلستان به مالزی سفر کرد اودراین سفر هنگام بازدید از مسجد، شالی حریر برای ادای احترام به اصول مسلمانان سر کرد و عکسهایی از اون گرفته شد که جزو عکسهای ماندگار او محسوب می شود.


 


7) از میان نقش ها نقشی با روسری

ادری هیپبورن ، بازیگر هالیوود در دهه 70 است که یاد او برای دوستداران سینمای امریکا هیچوقت رنگ فراموشی نخواهد گرفت در چندین عکس باقی مانده از این بازیگر او با روسری و شال دیده می شود . بعضی از این عکسها متعلق به فیلمهایی هستند که ادری هیپبورن در انها نقش بازی کرده است و حجاب بخشی از لباس صحنه او بوده است اما این سوی دوربین هم  او بارها شال و روسری سر کرده است انگار خودش هم خوب می دانست حجاب چهره زیبای کلاسیکش را برجسته تر می کند.


 

 

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
کانال تلگرام شرکت لورنزو