جادوی رنگ در پوشاک قسمت اول

جادوی رنگ در پوشاک قسمت اول

جادوی رنگ در پوشاک قسمت اول
آگاهی از چگونگی استفاده از رنگ ها در دست یافت به ظاهری زیبا
از انجایی که رنگ ها ایجاد هیجان و از سویی دیگر ایجاد افسردگی می نمایند. در تامین آسایش و یا حتی تناسب اندام ما ، نقشی بیش از حد تصور دارند. در میزان جلوه و کاهش و افزایش نمود یک جسم ، رنگ نقش تعیین کننده ای را ایفا می کند. رنگ لباس، در چگونگی نمایش اندام فردی که آن لباس را به تن دارد نیز، تاثیر گذار است. رنگ هایی که باعث زیباتر شدن چهره یک فرد می شوند، ممکن است چهره ی فرد دیگری را معمولی و یا بی روح نشان دهند. آگاهی از چگونگی استفاده از رنگ ها ، در دست یافتن به ظاهری زیبا و آراسته ، نقش به سزایی دارد.
آیا تاکنون به نقشی که رنگ در زندگی روزمره شما ایفا می کند ، اندیشیده اید؟ اهمیت رنگ تا آنجاست که مدیران بازرگانی دراغلب اوقات از روانشناسان برای تعیین بهترین رنگ در کارخانه ، اداره، بیمارستان، رستوران و یا کلاس درس، کمک می خواهند.

طراحان داخلی ، طراحان لباس ، تولیدکنندگان اتومبیل ، آژانس های تبلیغاتی ، همگی به نفوذ و اهمیت رنگ در محیط کار خود ، واقف هستند.
یک تبلیغ و آگهی رنگی نسبت به نوع سیاه و سفید آن جاذبه بیشتری دارد.(سیسیل بیتنون) یکی از نامداران عرصه طراحی تئاتر در این زمینه گفته است : شاید هیچ عنصری به مانند رنگ در سازماندهی مد ، حائز اهمیت نباشد.
شما در دنیایی از رنگ زندگی می کنید و رنگها بر روی روحیات و موقعیت های شما تاثیر گذارندفصل بهار با آرایش غنی و رنگها در طبیعت ، اشتیاق شروع یک زندگی تازه را بر می انگیزد. پاییز با برگ ریزان زیبایش ، حال و هوایی دیگر ایجاد کرده ، روح آدمی را بر می انگیزد.
با آمدن زمستان و خاکستری و قهوه ای های یکنواخت، نیاز درونی ما رنگ ها با الوان لباس ها و اثاثیه منزل ارضاء می گردد.
در بعضی از فرهنگ ها ، رنگها روابط روانشناسانه ویژه ای را بیان می کنند.مثلا هنگامی که احساس غم و تنهایی می نمایید، گویی احساس شما (صورتی است) ممکن است گفته شود که رنگ  حسد سبز و یارنگ ترس، زرد باشد.به هنگام عصبانیت شما قرمز و در هنگام بدهکاری سیاه به نظر می آیید.

روانشناسی و نشانه شناسی رنگها:
از ابتدای تاریخ ، رنگ ها اهمیت روانشناسی ویژه ای برای بشر داشته اند.برخی از مهمترین معناهای روانشناسانه رنگ ها ، در قسمت دوم ذکر شده است.

 

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
کانال تلگرام شرکت لورنزو