انتخاب لباس، تشخیص کیفیت و مرغوبیت

انتخاب لباس، تشخیص کیفیت و مرغوبیت

انتخاب لباس، تشخیص کیفیت و مرغوبیت

شما باید پیش از خریدن لباس کیفیت آن را چک کنید تا از مرغوبیت آن مطمئن بشوید. در این جا نکاتی را برای شما ذکر می کنیم تا بتوانیم به سرعت کیفیت لباس مورد نظر خود را تشخیص دهید.

انتخاب لباس، تشخیص کیفیت و مرغوبیت
شما باید پیش از خریدن لباس کیفیت آن را چک کنید تا از مرغوبیت آن مطمئن بشوید. در این جا نکاتی را برای شما ذکر می کنیم تا بتوانیم به سرعت کیفیت لباس مورد نظر خود را تشخیص دهید.
1)    اگر پارچه لباس طرحدار است . آن را کنترل کنید تا مطمئن شوید که طرح و الگوهای پارچه در قسمت دوخت و درزها . خصوصا در ناحیه ی شانه ، یقه و جیب های دوخته شده به لباس ، مرتب و یک دست باشد.
2)    پارچه را بالا ببریدو در مقابل نور نگاه کنید و مطمئن بشوید که بافت پارچه محکم است و نخ و تار و پود خراب و شل نداشته باشد، اگر پارچه مهره دوزی یا پولک دوزی شده است .دقت کنید که آنها کاملا چسبیده و متصل به پارچه باشند.
3)    بافت تارو پود پارچه را امتحان کنید .تارهای عمودی باید مستقیم از بالا به پایین لباس باشد و تارهای افقی باید با زاویه ی 90 درجه نسبت بهآنها امتداد داشته باشد.
4)    پارچه ضخیم تر و سنگین تر مانند پشم را مچاله کنید تا ببینید که آیا به حالت اولیه برمی گردد.در این صورت مقاومت پارچه را نسبت به چروکیدگی می سنجید.
5)    نگاه کنید که آیا تمام کوکهای لباس محکم و درست است یانه .شما باید در هر 2.5 سانتی متر پارچه، حدود 8تا 12 کوک ببینید.
6)    به لبه های لباس دقت کنید لبه های دوخته شده ی لباس باید تقریبا نامرئی و غیر قابل مشاهده باشد.لبه پایین لباس باید راست و مستقیم باشدو منحنی یا چین خورده نباشد.
7)    قد پارچه را انتخاب کنید : شلوار ، پیراهن، شال وروسرییا هر لباسی که قصد خرید آن را دارید . از وسط درازای آن تا بزنید تا مطمئن بشوید که دو طرف چپ و راست متقارن است.چک کنید که طرف چپ و راست یقه از نظر شکل و اندازه برابر باشد.
8)    اطمینان حاصل کنید که جیب های دوخته و وصل شده به لباس کاملا یکنواخت و صاف به روی لباس قرار گرفته باشد و فاصله ای بین جیب و جلوی پارچه نباشد. وقتی که لباس را در حالت عمودی نگاه می دارید نباید جیب ها آویزان شود .
9)    دقت کنید که آستر لباس بابرش پارچه لباس منطبق باشد.باش.کیفیت بهتری نیز دارد. آستر لباس باید به طور یکنواخت قرار گرفته باشد و نباید تا لبه ی انتهایی لباس امتداد داشته باشد.
10)    مطمئن بشوید که دکمه ها و جا دکمه ها محکم دوخته شده اند معمولا پیراهن هرچه دکمه ها بیشتری داشته باشد ، کیفیت بهتری نیز دارد . داشتن دکمه اضافی هم نکته  مثبتی است.
11)    قبل از خریدن پیراهن آن را امتحان کنید دکمه های آن را کاملا ببندید . دقت کنید که دکمه ها در جای مناسب خود قرار گرفته باشد تا پیراهن در قسمت قفسه سینه از هم باز نشود.
12)    اگر لباس زیپ دارد زیپش را چند بار بالا و پایین بکشید تا مطمئن بشوید که به راحتی و نرمی حرکت می کند و گیر نمی کند.زیپ معمولا باید به رنگ لباس باشد.
13)    در مورد لباس های زنانه، کمربند را چک کنید. اگر لباس کمربند نازک ارزان قیمتی دارد. نشانه لباس ارزان قیمت وبدون کیفیت است.

 

 

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
کانال تلگرام شرکت لورنزو